Tarihlere Göre Turin Energy

1962

 

Sıvamacılar Kollektif ŞTİ. - Cemal KÜÇÜKARSLAN adı altında bir şahıs işletmesi olarak kuruldu. Başlangıçta sadece mutfak eşyaları için gerekli bakır levhaları üretilmekteydi.

1970

 

Şirket ARSLAN BAKIR olarak faaliyetlerine devam etti.

1977

 

"Elektrosan Elektrobakır Sanayi A.Ş." ünvanı ile A.Ş olan firmamız ilk ekstrüzyon pres makina grubunu satın alarak Elektrolitik Lama ve Çubuk imalatına geçti.

1980

 

Piyasadaki boşluğu doldurabilmek amacı ile bakır boru imalatına da başladı.

1992

 

Firmamız Samsun Organize Sanayi bölgesindeki 41.000 m² lik yeni yerine taşındı. İlerleyen yıllarda fabrikamız, dünya kalitesinde üretim yapmaya imkan verecek modernizasyon yatırımları yapmıştır.

1998 

 

Elektrosan, Elektroliz tesisini de devreye alarak, bakır katot ihtiyacını da kendi sağlamaya başladı.

2012

 

Artan boru talebini karşılamak amacıyla Yeni Boru Tesisi'ni kurdu. 

2017

 

Aralık ayında Elektrosan fabrika ve tesisleri Turin Enerji Madencilik Ticaret ve Sanayi A.Ş. tarafından satın alınmıştır.

 

Hakkımızda

Turin Enerji Madencilik Ticaret ve Sanayi A.Ş.’nin sermayesinin %50 si Gürkan Çavuşoğlu’na,  %50 si ise Hollanda menşeli Crosscut International BV’ye aittir.

Turin Enerji’nin Elektrosan’dan devraldığı, 48 yıldır Samsun Organize Sanayi Bölgesi’ndeki modern tesislerinde  sektörel gelişime öncülük eden fabrikamız, ürettiği mamuller ile bugün bütün Türkiye’de  ve yurtdışında faaliyetlerine devam etmekte ve 41.000 m² çalışma alanı, 30.000 m² entegre üretim alanı ile Türkiye ve dünya ekonomisine destek vermeyi sürdürmektedir.

Turin Enerji Madencilik Ticaret ve Sanayi A.Ş. projelerinde ve uygulamalarında, ileri teknolojiyi ve modern mühendislik çözümlerini kullanarak, konusunda uzman yönetici kadrosu ve teknik personeli ile müşterilerine güvenilir, sorunsuz hizmet sunmayı ilke olarak benimsemiştir.

Amatör ruhumuzu kaybetmeden, profesyonelce hizmet verip, müşterilerimizin ihtiyaç ve beklentilerine en hızlı ve uygun çözümü sunmak ana hedeflerimizdendir.

Elektrosan’dan aldığı mirasa sahip çıkarak, bu mirası daha da ilerilere taşımak Turin Enerji’nin misyonudur.